AZS - Atopowe Zapalenie Skóry czyli egzema

Calcium AlergoPlus 16 tabletek ok. 6zł
AZS, którego jestem szczęśliwą posiadaczką to inaczej egzema. Przede wszystkim jest to choroba genetyczna, jednak można na nią zachorować z powodu niedoboru kwasu linolowego lub nieprawidłowych proporcji kwasów omega-3 w stosunku do kwasów omega-6 w organizmie. 


Przy AZS można być uczulonym jednocześnie na wiele substancji. Czasami oduczulenie może być niemożliwe, np. alergię na nikiel leczy się kobaltem, jeśli jednak ma się alergię również i na kobalt - jednym słowem jest problem. 
Ja mam alergię przede wszystkim na substancje akrylopochodne. Nie ukrywam, iż jest to męczące, gdyż substancje te są zawarte w cieniach do powiek, lakierach do paznokci, żelach UV, lakierach do włosów, wielu kosmetykach.
 Jak wiadomo nie można z nich wszystkich zrezygnować całkowicie, więc każde zastosowanie tych produktów niesie za sobą obawę czy się uda, czy nie uda.

Jeżeli również chorujesz na AZS warto, aby w Twojej apteczce zawsze było dostępne wapno, najlepiej przeznaczone dla alergików.
Skuteczną maścią, która  pomoże zatrzymać rozwój wysypki to Hydrocortisonum - oczywiście tylko najsłabsza czyli 0,5%, jest dostępna bez recepty.

Po wizycie u dermatologa najprawdopodobniej dostaniecie środki sterydowe, w postaci tabletek lub maści. 
Może znacie jakieś inne skuteczne sposoby na walkę z egzemą??


Calcium AlergoPlus 16 tabletek ok. 6zł
Hydrocortisonum 5mg/g około 8 zł


Zobacz również:
Maseczka błotna AVON z minerałami z Morza Martwego
Nowości kosmetyczne - Marzec 2013
Cienie do powiek INGRID - opinia

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.