Dieta - czerwona herbata

Oryginalna chińska pu erh
Czerwona herbata uważana jest za cudowny środek w walce z nadwagą. Oczywiście aby zaczęła działać na nasz organizm, należy ją pić regularnie, codziennie 2-3 filiżanki.
Jak to się dzieje, że chudniemy pijąc ją?
Czerwona herbata pobudza wytwarzanie soków trawiennych oraz stymuluje pracę jelit, dzięki temu nasz metabolizm zostaje przyspieszony. (Czerwona herbata najbardziej przyspiesza przemianę tłuszczów).

Przede wszystkim jest ona przeznaczona dla osób o złych nawykach żywieniowych, prowadzących siedzący tryb życia, spożywających pokarmy bogate w cukry i tłuszcze.

Co zawiera czerwona herbata?  • Polifenole inaczej garbniki - regulują pracę żołądka oraz wydzielanie żółci przez trzustkę, dzięki temu proces uwalniania tłuszczów z organizmu jest znacznie krótszy;
  • Teina - przyspiesza metabolizm tłuszczów, dzięki niej tłuszcze świeżo przyjęte do organizmu są natychmiast zamieniane na energię, co w rezultacie powoduje, że organizm musi je czerpać z coraz głębszych rezerw.
Oczywiście sama herbata nie spowoduje tego, że schudniemy, ale w połączeniu z aktywnością fizyczną i zmianą nawyków żywieniowych, znacznie nam ten proces ułatwi. Czerwona herbata zawiera również wiele mikro-, makroelementów, soli mineralnych i białka, co jest szczególnie ważne podczas uprawiania sportu.
Mimo specyficznego smaku herbaty, który nie musi przypaść wszystkim do gustu, nie zaleca się, aby ją czymkolwiek słodzić. Osobiście mogę polecić pu erh cytrynową, która niweluje trochę goryczkę i herbata staje się znaczniej smaczniejsza.
Pu erh arom. cytrynowa 40 saszetek 7zł

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.