Weekendowy detoks

Większość z nas nie pracuje w weekend. Jest to najlepszy moment na odtoksycznienie organizmu. Wiele osób preferuje rygorystyczną głodówkę i picie samej wody. Myślę, że jest to skuteczny sposób, ale nie należy stosować głodówek zbyt często, gdyż mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych.


Mówiąc o weekendowym odtoksycznieniu organizmu, mam na myśli odrzucenie słodyczy, niezdrowych przekąsek - w zamian sięgnijmy po owoce, warzywa, ryby czy orzechy. Kolejną kwestią są napoje - odstawiamy napoje gazowane, wysokosłodzone, kawę - zamiast nich propouję świeżowyciskane soki, herbaty ziołowe i wodę niegazowaną.


Woda z cytryną

Woda z cytryną - orzeźwia organizm i wspomaga odchudzanie, pobudzając nasz metabolizm. Cytryna wzmacnia naczynia krwionośne, obniża cholesterol. Woda z cytryną lub limonką jest prostym w przyrządzeniu napojem, który skutecznie odtoksyczni nas od wewnątrz.
Zielona herbata

Zielona herbata podwyższa poziom noradrenaliny, która wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Poza tym obniża poziom cholesterolu, zapobiega chorobom nowotworowym, szczególnie rakowi piersi.Sok pomarańczowy
Naturalne soki warzywne i owocowe nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, słodzików za to dają nam przede wszystkim wiele witamin. Fruktoza sprawia, iż są wystarczająco słodkie. Smaczne soki również pomogą w detoksie.

Zobacz również:
Moc chińskiej herbaty
AZS - Atopowe Zapalenie Skóry czyli Egzema

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.