Domowe sposoby czyszczenia biżuterii


Biżuteria  - czyli błyskotki, które kocha każda kobieta. Pomiędzy biżuterią sznurkową i akrylową w naszych kuferkach z pewnością znajdują się również wyroby jubilerskie ze złota lub srebra.

Nowe pierścionki czy kolczyki mają piękny połysk i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Jednak po pewnym czasie mogą matowieć przez co nie wyglądają tak urzekająco.O czym należy pamiętać?

Biżuteria powinna być posegregowana na złoto, srebro oraz biżuterię sztuczną. W przeciwnym razie nawet nowy złoty naszyjnik leżący obok wyrobów z innego materiału może zacząć samoistnie zamieniać swój kolor.Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii szlachetnej.


  1. Szczoteczka i pasta do zębów. Osobiście ja korzystam tylko i wyłącznie z tego sposobu. Czasami warto odłożyć podniszczoną szczoteczkę do zębów na zaś :) Szczoteczka jest o tyle dobra, że drobne włosie dotrze w najgłębsze zakamarki i usunie wszelkie zabrudzenia. Pasta do zębów poza zmyciem zarazków, nada biżuterii ponownego blasku. Wyszczotkowaną pastą biżuterię należy wytrzeć suchą ściereczką.
  2. Roztwór wody z solą. Jeszcze nie próbowałam, ale o tej metodzie dowiedziałam się z PPD - Perfekcyjnej Pani Domu. Podobno działa on bardzo dobrze na wyroby ze srebra, czyli np. sztućce i biżuterię. Do 0,5l letniej wody należy wsypać 4 czubate łyżki soli. Następnie trzeba włożyć przedmioty do roztworu na 10 minut. Po opływie czasu należy wyjąć biżuterię czy sztućce oraz wytrzeć do sucha.
Jak Wy Drogie Panie dbacie o swoją biżuterię? Może znacie jakieś inne domowe sposoby aby nasze błyskotki nie traciły blasku?

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.