Skuteczna walka z cellulitem

Olejek do masażu rozmaryn i zielona herbata
Cellulit - to przypadłość, która dotyczy wielu kobiet w różnym wieku.


Cellulit potocznie jest nazywany skórką pomarańczową lub z medycznego punktu widzenia lipodystrofią. 

Polega on na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, co w połączeniu z obrzękiem tkanki podskórnej, staje się widoczne gołym okiem.


Główną przyczyną wystąpienia cellulitu u kobiet ( u mężczyzn występuje bardzo rzadko) jest wahanie poziomu estrogenów w organizmie. Wbrew wielu ponującym mitom, cellulit nie jest uzależniony od wagi. Pojawia się ona zarówno u szczupłych jak i u kobiet z nadwagą. Nie ma on również związku z naszą aktywnością fizyczną, narażone są zarówno sportsmenki jak i kobiety o pracy siedzącej.

W związku z tym, co zrobić aby pozbyć się cellulitu?
Do tej pory nie wymyślono idealnej metody walki z cellulitem. Istnieje wiele metod oraz kosmetyków pomagających rozbić grudki tłuszczu, jednak należy pamiętać o tym, że mimo wszelkich starań cellulit lubi powracać.

Najczęstszą stosowaną formą walki jest masaż.
Najlepiej jeśli jest on wykonywany specjalną szorską rękawicą do masażu. Dzięki takiemu masażowi poprawia się ukrwienie skóry, a przy regularnych masażach cellulit samoistnie zaczyna się "rozbijać". Podczas masażu warto użyć olejku wspomagającego niwelowanie cellulitu. W tym wypadku najlepsze będą olejki: z pestek winogron, jojoba, lawendowy, z zielonej herbaty, z gorzkiej pomarańczy.

Na partie ciała na których występuje cellulit można również wykonywać maski. Najbardziej skutecznymi maskami są: glinka biała oraz glinka czerwona.

Jedną z nowości jest robijanie cellulitu falą akustyczną. Podobno metoda ta jest najbardziej skuteczna, jednak aby ją ocenić potrzeba większej ilości kobiet, które poddadzą się zabiegowi.
Miejmy nadzieję, że masaże i odpowiednie kosmetyki pomogą nam zażegnać skórkę pomarańczową na zawsze.

Wiele produktów wspomagających walkę z cellulitem można zakupić na stronie http://aroma-art.pl/.
Poniżej wybrane kosmetyki:


Peeling olejowy antycellulitowy
Olejek do masażu rozmaryn i zielona herbata
Glinka biała z kozim mlekiem
Morska sól do kąpieli lawendowa antycellulitowa
Olejek do masażu cellulit i rozstępy

Zobacz również:
Perfecta Extra Slim Serum do szybkiej redukcji rozstępów DAX Cosmetics - opinia
Perfecta Extra Slim Termoaktywne Serum-Laser DAX Cosmetics - opinia
Baza pod makijaż Velver Skin Silikone Base Delia - opinia

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.