Problemy z siwizną - Jak równomiernie zafarbować siwe włosy? Domowa porada.

Włosy
Wiele firm, np. Londa oferuje farby przeznaczone specjalnie dla włosów z uporczywą siwizną. W przypadku marki Londa jest to seria Londacolor Grey Specials.


Głównym problemem podczas farbowania włosów u kobiet z siwizną, jest nie tyle pokrycie siwych włosów, co równomierna koloryzacja. Przeważnie włosy siwe podczas farbowania przyjmują wręcz nienaturalny, zbyt intensywny kolor, silnie odróżniający się od reszty włosów.
Co ważne struktura siwego włosa jest nie co inna niż typowego włosa, dlatego też po krótkim czasie od koloryzacji farba szybko wypłukuje się z włosów objętych siwizną.

Salony fryzjerskie proponują przede wszystkim specjalne farby oraz środki pigmentujące włosy. W takim przypadku zwyczajny zabieg koloryzacji, staje się "niezwyczajny" i oczywiście kosztuje nadzwyczajnie...Włosy


Pochodzę z rodziny, w której o wielu pokoleń dominował zawód fryzjera. Z uwagi na to z pokolenia na pokolenie przekazywane były tajniki fryzjerskiej walki z różnymi problemami, między innymi siwizną. Niestety nie zostałam fryzjerem, lecz chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą na temat tego zagadnienia.

Odwiecznym i skutecznym sposobem na prawidłową koloryzację włosów siwych jest zastosowanie wody utlenionej. Najlepiej użyć wody 6%. Należy zamoczyć watkę w wodzie i zwilżyć nią siwe włosy.Wody utlenionej nie trzeba zmywać, gdyż prawie każda farba koloryzują zawiera saszetkę z emulsją opartą na bazie wody utlenionej.

Gdy siwe partie włosów nawilżone są wodą utlenioną należy poczekać aż woda wyschnie. Po przeczesaniu włosów można nałożyć wybraną farbę.

Dzięki temu sposobowi włosy naturalne lub uprzednio farbowane będą miały po koloryzacji taki sam kolor oraz intensywność barwy jak i w przypadku włosów siwych.

Czasami zwykła woda utleniona okazuje się równie skuteczna jak najnowsze kosmetyki, niekoniecznie przystępne dla każdej kobiety.

Zobacz również:
Olejek arganowy - aby włosy szybciej rosły
Farbowanie włosów - jak uzyskać ładny kolor?

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.