Żel oczyszczający Kwas salicylowy + Cynk Czysta Skóra GARNIER SKIN NATURALS - opinia

Kosmetyki z serii GARNIER SKIN NATURALS są testowane dermatologicznie. Zawierają wiele składników pochodzenia naturalnego, poza tym ich skuteczność jest udowodniona przeprowadzonymi badaniami.

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami opinią na temat żelu oczyszczającego, odblokowującego pory. Po raz pierwszy przeprowadzę podwójną ocenę, gdyż posiadam ten produkt w dwóch wersjach: polskiej i włoskiej. Co ciekawe produkty choć nieznacznie - różnią się.


Ogólne informacje o żelu oczyszczającym GARNIER SKIN NATURALS:

  • zawiera antybakteryjny kwas salicylowy;
  • zawiera cynk - działa oczyszczająco, reguluje wydzielanie sebum;
  • odblokowuje pory;
  • zwęża pory;
  • dokładnie oczyszcza cerę;
  • odświeża skórę;
  • ze względu na swoje intensywne działanie nie jest zalecany do stosowania na skórze suchej i wrażliwej.


Kilka słów ode mnie.

GARNIER SKIN NATURALS Żel oczyszczający  - polski.

Niewątpliwie żel jest skuteczny w działaniu. W moim przypadku pory stały znacznie mniej widoczne. Nadmiar sebum również został zredukowany - posiadam mieszany typ cery, to znaczy moim utrapieniem jest znana strefa "T" - żel zapobiega błyszczeniu się skóry.. Po użyciu preparatu czuć, iż skóra jest oczyszczona, świeża i gładka. Ważne aby pamiętać, że żel zawiera kwas salicylowy - szczególnie jeśli posiadamy jakiekolwiek ranki, zadrapania, gdy skóra jest podrażniona - nie polecam używać wtedy preparatu, gdyż można doznać bardzo silnego pieczenia.  
Wersja polska produktu jest bardziej gęsta. Żelu można używać w dowolnej ilości, nie podrażnia skóry.
Żel oczyszczający posiada charakterystyczny zapach ze względu na zawartość wspomnianego wyżej kwasu salicylowego.
Osobiście jestem zadowolona ze skuteczności kosmetyku.

Cena 200ml/ 14zł.


GARNIER SKIN NATURALS Żel oczyszczający - włoski.

( Garnier Skin Naturals Pure Acido Salicilio + Zinco Purificante, Gel detergente quotidiano)

Włoska wersja kosmetyku działa równie dobrze, jak polska, jednak nieznacznie się różni. Po pierwsze żel jest wyraźnie rzadszy - moim zdaniem wynika to z tego, iż zawiera on znacznie większą ilość kwasu salicylowego. Dlaczego tak myślę? Dlatego gdyż "po drugie" żel jest o wiele mocniejszy, trzeba używać go w bardzo małej ilości, wystarczy tylko jedna aplikacja z dozownika. Przy pierwszym użyciu zastosowałam taką samą ilość, jak przy stosowaniu polskiego żelu. Skóra po kilku sekundach stała się czerwona - bardzo podrażniona. Żel jest bardzo skuteczny, należy jednak wziąć pod uwagę, że znane nam kosmetyki, produkowane w różnych krajach mogą się od siebie różnić - tak, jest i w tym przypadku.
Z całą pewnością jest to kosmetyk godny polecenia. Wydajny oraz w przystępnej cenie.

Cena 200ml/ 4,50 Euro.This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.