7 praktycznych porad, jak prawidłowo przechowywać lakiery do paznokci

Lakiery
Lakiery do paznokci często się rozwarstwiają i wysychają. Nie na każdym flakoniku widnieją wskazówki, jak należy dany lakier przechowywać. Część kobiet trzyma lakiery w lodówce, w koszyczku lub w szufladzie. Co zrobić, aby cieszyć się lakierem jak najdłużej? Właśnie tego dowiecie się w dzisiejszym poście.
1.

Buteleczka powinna być dobrze zakręcona.
W przeciwnym razie przedostające się powietrze sprawi, że lakier wyschnie. Jednakże nie wszystko stracone. Jeżeli zdarzyło Ci się niedokładnie zamknąć butelkę, możesz ponownie przywrócić lakier do życia przy pomocy kilku kropel specjalnej "minutki".

2.

Znajdź dom dla swoich lakierów w suchym, chłodnym, zacienionym miejscu.
Wilgoć oraz światło negatywnie wpływają na konsystencję lakieru. Zdecydowanie złym miejscem jest łazienka oraz parapet - co niektórzy praktykują. Najlepiej przechowywać lakiery w kartoniku, najlepiej zamykanym wieczkiem.

3.

Butelka lakieru powinna stać pionowo.
Lakiery nie mogą trwać w bezładzie :) Wielu producentów zaleca, aby kosmetyk stał pionowo, ponieważ przedłuża to jego trwałość. Poza tym unikniecie w ten sposób "oblepienia" pędzelka oraz nabierania nadmiaru lakieru.

4.

Wstrząśnij lakierem!
Zazwyczaj wstrząsamy lakierem przed jego użyciem. Dzięki temu lakier nie gęstnieje, ani nie rozwarstwia się. Wiele lakierów posiada wewnątrz małą kuleczkę, która pomaga dokładnie wymieszać lakier.

5. 

Data ważności.
Tak, jak wiele innych produktów lakiery również posiadają datę ważności. Pamiętaj jednak o tym, że każde otworzenie lakieru skraca ten termin. Dlatego podczas malowania paznokci, należy zwracać uwagę na to, aby buteleczka była otwarta jak najkrócej.

6.

Drugie życie lakieru.
Jak pisałam w punkcie 1, można odświeżyć lakier za pomocą tak zwanej "minutki". Sprawdza się ona doskonale gdy lakier wyschnie lub zgęstnieje. Nie należy natomiast odświeżać lakierów domowymi sposobami, np. przy użyciu zmywacza co paznokci, ponieważ lakier traci swój blask, głębię koloru oraz trwałość.

7.

Kiedy trzymać lakier w lodówce?
Najlepszą temperaturą dla lakieru jest granica do 10 stopni. Jeśli w Twoim mieszkaniu jest bardzo ciepło, możesz schować lakiery do dolnej półki w lodówce. Przechowywane lakiery bardzo często gęstnieją w lodówce, dlatego na 15 minut przed ich użyciem, należy je z niej wyciągnąć. Absolutnie nie należy trzymać w lodówce lakierów brokatowych czy z hologramami!

Wspomniana przeze mnie "minutka" to rozcieńczalnik do lakierów. Wiele firm posiada w swojej ofercie tego typu produkty. Natomiast konkretny rozcieńczalnik, jaki mogę polecić to Pro Thinner firmy Inglot.

Zobacz również:
Prosty i ciekawy wzór na paznokcie - krok po kroku
Szklany pilniczek do paznokci MONT BLEU B-M08 - opinia
Mleczko chroniące włosy przed działaniem wysokiej temperatury Suszarka & Prostownica Termoochrona MARION - opinia

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.