6 zasad jak ustrzec się przed jesiennym przeziębieniem - Fakty i mity

Katar
Nastała jesień, która niestety sprzyja licznym chorobom i przeziębieniom. Kaszlem i katarem "poczęstowani" są już prawie wszyscy, dlatego nie trudno dołączyć do zacnego grona jesiennych bolejących.Oto kilka sposobów, które pomogą Ci uciec przed przeziębieniem.

Zasada 1.

Nie chodzimy do hipermarketów. Dlaczego? Powód jest prosty, im więcej ludzi, tym więcej zarazków! 

Zasada 2. 

Ubieramy się "na cebulkę". Jesienią pogoda płata figle i lubi być zmienna. Dlatego warto mieć na sobie kilka warstw ubrań, aby zarówno nie zmarznąć jak i mieć możliwość rozebrania się w przypadku nagłego ocieplenia.

Zasada 3.

Marzniemy od nóg i od głowy. Warto zaopatrzyć się w bawełnianą czapkę, cienki szalik i solidne, lekko ocieplane buty.

Zasada 4.

Witamina C. Powszechnie przyjęło się, że kwas askrobiowy czyli witamina C chroni przed przeziębieniem. Nic bardziej mylnego! Jak dowodzą badania, witamina C nie ma wpływu na zahartowanie organizmu, co najwyżej w w około 15% przypadków może skrócić ona nieco czas przeziębienia. O wiele bardziej korzystne jest przyjmowanie jesienią kompleksu witamin, uzupełniających większość niedoborów markro- i mikroelementów w organizmie.

Zasada 5.


Czosnek
Czosnek. Kojarzy nam się przede wszystkim z intensywnym zapachem i "oddechem" jaki przed długi czas utrzymuje się, po jego spożyciu. Świeży czosnek działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. W swoim działaniu dorównuje wielu antybiotykom i szybko stawia nas na nogi w czasie przeziębienia. Sposób na "oddech": po spożyciu czosnku warto zjeść trochę natki pietruszki.


Zasada 6.


Herbata z cytryną
Herbata. Przy przeziębieniu najlepiej pić herbatę z sokiem malinowym lub letnią herbatę z miodem. Dlaczego miód należy dodawać do wystudzonej herbaty? Miód rozgrzany do temperatury 60 stopni traci swoje przeciwbakteryjne właściwości, więc gorąca herbata z miodem ani nie pomaga, ani nie szkodzi. Innym błędem jest picie gorącej herbaty z cytryną - sprzyja ona chorobie Alzheimera, gdyż powoduje nagromadzenie się glinu w mózgu. Od czasu do czasu można po nią sięgnąć, lecz nie jest ona sposobem na przeziębienie.

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.