Kolagen - skuteczny składnik kosmetyków, ale czy wiesz skąd pochodzi?

Twarz
Kolagen - nazwa tego białka bardzo często pojawia się w reklamach. Często podkreśla się, że krem przeciwzmarszczowy zawiera kolagen, naturalny kolagen. Wiadomo, że białko to jest naprawdę skuteczne. Wspomaga gojenie się blizn, spłyca zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.
Czytając, że kosmetyk zawiera kolagen, wiemy że preparat powinien być skuteczny. Czytając natomiast, że kosmetyk zawiera naturalny kolagen, cieszymy się jeszcze bardziej, gdyż epitet "naturalny kolagen" działa na naszą podświadomość jeszcze bardziej. Według panującej mody, wszystko "co naturalne" jest lepsze od rzeczy zwykłych.

Problemem nie jest to, że kolagen jest białkiem. Mieszane uczucia może budzić to, gdy dowiemy się skąd się owe białko pozyskuje.
Jak już wcześniej wspomniałam kolagen jest białkiem, głównym białkiem tkanki łącznej. Tkanka łączna to powierzchnie stawowe, części żeber, oskrzela, część chrzęstna nosa, małżowina uszna... Naturalny kolagen, który się tak często promuje, jak widać pochodzi ze zwierząt a raczej z ich części. 
Dawniej sprawdzałam, aby kosmetyk zawierał kolagen, teraz gdy nieco bardziej pogłębiłam moją wiedzę, myślę, że pomimo jego skuteczności, zacznę się jego wystrzegać.

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.