Aspiryna niejedno ma imię - domowe SPA

Aspiryna
Aspiryna nazywana również polopiryną jest powszechnie znanym środkiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Historia kwasu salicylowego sięga do odległych czasów. Już w 1550r p.n.e. wspominano w egipskich zwojach o jego leczniczych właściwościach. Ten popularny składnik wielu leków znalazł swoje zastosowanie również w kosmetyce. 
Walka z trądzikiem.
Aspiryna ze względu na swoje właściwości, doskonale radzi sobie z trądzikiem. Z tego powodu warto sporządzić domową maseczkę.

Składniki:

  • 2-3 tabletki aspiryny;
  • odrobina wystudzonej przegotowanej wody.
Tabletki należy dokładnie rozgnieść w niewielkim naczyniu. Do powstałego w ten sposób proszku dodajemy łyżeczkę wody. Całość dokładnie mieszamy, aż składniki osiągną konsystencję pasty. Mieszankę nakładamy na twarz i delikatnie rozkruszamy palcami po około 10 minutach.

Zrogowacenia stóp.
Wyżej wymieniona mieszanka stosowana jest również do usuwania uporczywych zrogowaceń stóp. Maseczkę z aspiryny stosujemy w analogiczny sposób do popularnego zabiegu parafinowego:
  • nakładamy mieszaninę na stopy;
  • owijamy stopy folią spożywczą;
  • nakładamy na folię ciepłe skarpetki lub typowe ocieplacze stosowane przy zabiegu parafinowym;
  • zabieg trwa około 15-20 minut.
Po kilkunastu minutach spłukujemy mieszaninę ze stóp bieżącą, ciepłą wodą. Naskórek dzięki aspirynie staje się znacznie bardziej miękki, dlatego też zrogowacenia będzie można łatwo usunąć kosmetycznym pumeksem.