Aspiryna niejedno ma imię - domowe SPA

Aspiryna
Aspiryna nazywana również polopiryną jest powszechnie znanym środkiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Historia kwasu salicylowego sięga do odległych czasów. Już w 1550r p.n.e. wspominano w egipskich zwojach o jego leczniczych właściwościach. Ten popularny składnik wielu leków znalazł swoje zastosowanie również w kosmetyce. 
Walka z trądzikiem.
Aspiryna ze względu na swoje właściwości, doskonale radzi sobie z trądzikiem. Z tego powodu warto sporządzić domową maseczkę.

Składniki:

  • 2-3 tabletki aspiryny;
  • odrobina wystudzonej przegotowanej wody.
Tabletki należy dokładnie rozgnieść w niewielkim naczyniu. Do powstałego w ten sposób proszku dodajemy łyżeczkę wody. Całość dokładnie mieszamy, aż składniki osiągną konsystencję pasty. Mieszankę nakładamy na twarz i delikatnie rozkruszamy palcami po około 10 minutach.

Zrogowacenia stóp.
Wyżej wymieniona mieszanka stosowana jest również do usuwania uporczywych zrogowaceń stóp. Maseczkę z aspiryny stosujemy w analogiczny sposób do popularnego zabiegu parafinowego:
  • nakładamy mieszaninę na stopy;
  • owijamy stopy folią spożywczą;
  • nakładamy na folię ciepłe skarpetki lub typowe ocieplacze stosowane przy zabiegu parafinowym;
  • zabieg trwa około 15-20 minut.
Po kilkunastu minutach spłukujemy mieszaninę ze stóp bieżącą, ciepłą wodą. Naskórek dzięki aspirynie staje się znacznie bardziej miękki, dlatego też zrogowacenia będzie można łatwo usunąć kosmetycznym pumeksem.

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.