Kilka słów o biżuterii - Alergicy & anginowcy

Biżuteria jest nieodłączną częścią kobiecego wizerunku. Bez względu na to czy to będzie zegarek, kolczyki czy naszyjnik - praktycznie każda kobieta sięga na co dzień po tego typu dodatki.


Jak sam tytuł wskazuje - kilka słów o biżuterii, chciałabym podzielić się z Wami "moimi typami" oraz zapytać, jakie są Wasze upodobania?Odkąd pamiętam nigdy nie przepadałam za złotem, wolałam srebro. Nie wiedzieć czemu srebro wydaje mi się bardziej czyste...
Nigdy też nie planowałam zakupu biżuterii z zamysłem musi być złota, musi być srebrna i z prawdziwymi diamentami. Osobiście lubię sztuczną biżuterię i bardzo dobrze, gdyż jak wiecie od lat jestem nieznośnym alergikiem :) Często się śmieję, że wszystko co drogie mi szkodzi i niestety tak jest w tym przypadku. Alergia nie wybiera.
Mam kilka swoich typów biżuterii, które pozostały niezmienne na przestrzeni lat.
Oto one:


1 - długie naszyjniki - uwielbiam, 
szczególnie te proste, nieskomplikowane. Na zdjęciu hematytowe kulki i pozłacane elipsy .
2 - motywy kwiatowe.
W moim przypadku to przede wszystkim róże.
Na zdjęciu różany wisiorek oraz pierścionek.
3 - cyrkonie, cyrkonie, cyrkonie.
Odrobina blasku, nic dodać, nic ująć :) Na zdjęciu bogato zdobiona bransoletka oraz moja ulubiona broszka z jelonkiem.
4 - kamienie.
Kamienie uwielbiam pod każdą postacią, bez względu na to czy będą to kamienie syntetyczne czy opale i agaty. Na zdjęciu poza bransoletką, naszyjnikiem i kamiennym kolczykiem znajduje się również wisiorek. To mój ulubiony wisiorek, który dostałam od mojej Mamy. Widoczny kamień to fluoryt. Poza tym, iż wygląda on przepięknie, posiada również właściwości lecznicze. Wspomaga odporność oraz łagodzi uporczywe anginy.


5 i 6 to szkło weneckie oraz masa perłowa.


Jakie są Wasze typy? Po jaką biżuterię sięgacie najchętniej?

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.