4 składniki które powinien posiadać Twój krem do rąk

Na co dzień dbamy o swój wizerunek, o włosy, cerę, staranny make up. Dłonie czy twarz, szybko zdradzają nasz wiek. Dłonie tak jak inne partie ciała narażone są na promieniowanie UV, przebarwienia czy zmarszczki. 

Witaminowy krem jest podstawą przy codziennej pielęgnacji naszych dłoni. Pamiętasz o nich?


Dłońmi otwieramy drzwi, płacimy w sklepie, dotykamy opakowań na sklepowych półkach, pierzemy, zmywamy, wycieramy, podnosimy... Poza mózgiem czyli naszą pracą umysłową, to dłonie wykonują większość naszych prac. Każdego dnia ich wielogodzinna "gimnastyka" oraz styczność z zarazkami, nie poprawia ich kondycji.
Dłonie powinno się kremować po każdym myciu rąk. Oczywiście ze względów praktycznych, nie zawsze jest to możliwe, chyba że nosimy ze sobą w torebce nasz krem. Aby nasze dłonie jak najdłużej wyglądały młodo nie możemy ich pielęgnować dowolnym kremem.

Co powinien zawierać dobry krem?

  • Kolagen - kolagen jest jak dla mnie podstawowym składnikiem, który koniecznie powinien znaleźć się w składzie naszego kremu do rąk. Kolagen znacznie spłyca zmarszczki, przyspiesza kojenie blizn, polepsza elastyczność skóry. W przypadku wyboru kremu do twarzy, pewnie pierwszym składnikiem jakiego szukacie jest kolagen i niech tak zostanie również przy doborze kosmetyku do dłoni.
  • Gliceryna - gliceryna jest praktycznie w każdym kremie. To powszechny i tradycyjny składnik, dzięki któremu skóra jest natłuszczona i nawilżona.
  • Kwas foliowy - kwas stymuluuje regenerację komórek skóry oraz chroni je przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  • Alantoina - to organiczny związek chemiczny, który przyspiesza gojenie ran oraz działa przeciwzapalnie.
To cztery podstawowe składniki, które każdy krem powinien posiadać. Podstawowe - niewyszukane, z czystej ciekawości możesz sprawdzić, czy Twój krem posiada je w składzie.

Osobiście stosuję krem Lirene DermoProgram. Jest to krem witaminowy antiaging. Poza wyżej wymienionymi składnikami zawiera również parafinę, Cyklometylosiloksan, który zmiękcza skórę i zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z jej powierzchni.


This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.