Moje Vintage

Vintage jest stylem w kulturze i sztuce, który odnalazł swoje miejsce także w modzie. W praktyce "Moda Vintage" to ubrania bądź biżuteria z poprzednich epok, starsze niż 20 lat lub nowe, ale stylizowane na dawny styl.
Myślę, że nie jest wcale łatwo określić, czym jest moda Vintage. Choć wiemy na czym polega ten styl, to z pewnością każdemu z nas klaruje się przed oczami inny obraz zatytułowany Vintage. Dla jednych może być to zegarek na łańcuszku, dla innych pierścień z malowidłem fruwających jaskółek, czy też koszula z żabotem.

Dla mnie Vintage to przede wszystkim inność stylu, bo przecież chyba każdy z nas chce być "jakiś" a nie taki sam jak wszyscy. Moda Vintage jest doskonałym sposobem na wyrażenie swojego "ja", swojego uznania względem tradycji, obyczajów i dokonań minionych lat.

W moim przypadku Vintage obecne jest przede wszystkim wśród moich koszul. Część z nich jest rzeczywiście Vintage, reszta tylko odwzorowuje dawny styl. Ponieważ lubię takie tematy, z pewnością pojawią się kolejne posty o tej tematyce. By już nie przedłużać, przedstawiam Wam pięć moich ulubienic.
Koszula z misternie wykończoną małą stójką, rękawami z bufkami wykończonymi haftami. Uwagę przykuwa oczywiście duża haftowana ozdoba z przodu w kształcie trójkąta.

Kolejna koszula jest bardzo zwiewna. Dominuje wzór maków i drobnych kropeczek. Rękawy zakończone gumką, bluzka zapinana z tyłu na dwa guziczki, na plecach duża "łezka". Bluzka ściągana w pasie troczkiem.


Koszula o klasycznym kroju, z kieszonką na lewej piersi. Biała we wzory w kolorze (blado)granatowym.

Uwielbiam tę koszulę a raczej tunikę. Rękawy 3/4, kolor jasnołososiowy, motyw kwiatowy, ścigana w pasie troczkiem, liczne zakładki a zamiast kołnierza szydełkowa wstawka w kolorze bieli.

Ta koszula zasługuje na uznanie, jest nietuzinkowa. Jak widzicie na zdjęciu większość "tyłu" jest plisowana. Koszula faluje, idealnie dopasowuje się do sylwetki. Jasnobłękitna w drobne malinowe kwiatki z guzikami w tym samym kolorze.Jaki jest Wasz stosunek do Vintage? Śledzicie bacznie modę i kierujecie się przede wszystkim nowościami, czy macie może w swoich szafach ubrania mamy, babci, do których czujecie ogromny sentyment i sięgacie po nie mimo upływu lat?

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.