Shamballa - bransoletka hitem sezonu! Kilka rad - jak odróżnić czy Shamballa ma autentyczne elementy Swarovskiego?Shamballa jest absolutnym hitem sezonu! Bransoletka łączy w sobie kolorowe korale z węzłami wiązanymi przy pomocy techniki zwanej makramą. 
Jest idealnym dodatkiem do stylizacji, w szczególności dla osób walczących z alergią. Złoto i srebro należą oczywiście do klasyków wśród biżuterii. Ja, tak jak wiele innych osób należę do grona alergików i z tego prostego względu nie mogę pozwolić sobie na biżuterię szlachetną.

Choć niektóre plastikowe bransoletki wyglądają ładnie, to sama świadomość tego, że nie mogę zamiast nich założyć czegoś "z wyższej półki" jest nieco przytłaczająca.

Shamballa, którą otrzymałam od firmy Mont Bleu składa się z woskowanego sznurka i 11 kryształów Swarovskiego. Jest idealnym dla mnie rozwiązaniem, gdyż żaden z jej elementów mnie nie uczula. Kolejnym atutem jest regulacja wykonana przy pomocy węzłów makramy, bez zbędnych metalowych zapięć. Jako że jestem miłośniczką kryształów Swarovskiego, (szczególnie Virtal), oczywiście przekazuje z tego powodu kolejny plus z mojej strony dla pomysłodawców.

Typy oryginalnych Shamballi z elementami Swarovskiego:
 • Crystal Pearls Shamballa Bracelets 10mm: 17€/ok. 72.25zł, 11 pereł.
 • Crystal Pearls Shamballa Bracelets 12mm: 19€/ok. 80,75zł, 9 pereł.
 • Crystal Beads Shamballa Bracelets 10mm: 27€/ok. 114,75zł, 11 kryształów.

Czemu o tym wspominam?

W sieci można kupić wiele podróbek  w cenie od 4zł do 60zł, które pomimo podanych informacji nie są produktami z elementami Swarovskiego. Kupując podróbkę za 4zł, tracimy znacznie mniej, niż wydając 60zł, myśląc, że kupujemy produkt wartościowy.

Z tego powodu, podaję Wam kilka przydatnych wskazówek, aby odróżnić imitację i nie dać się oszukać.


 1. Shamballa z elementami Swarovskiego wykonana jest z kamieni/pereł tego samego typu. Nie zawiera hematytów (często pojawiają się na 1 i ostatnim "oczku" bransoletki) tudzież innych udziwnień.
 2. Stała liczba pereł/kryształków: Crystal Pearls 10mm: 9 pereł na bransoletce + 2 na zakończeniach regulacji, wszystkie perły o średnicy 10mm, wszystkie perły o jednakowej barwie; Crystal Pearls 12mm: 7 pereł na bransoletce + 2 na zakończeniach regulacji, wszystkie perły o średnicy 12mm, wszystkie perły o jednakowej barwie; Crystal Beads 10mm: 9 kryształów na bransoletce + 2 na zakończeniach regulacji, wszystkie kryształy o średnicy 10mm, wszystkie kryształy o jednakowej barwie.
 3. Shamballa wiązania jest czarnym, woskowanym sznurkiem.
 4. Oryginalna bransoletka posiada czarne pudełeczko ze złotą oblamówką, a wewnątrz powinna znajdować się informacja: "certificate of authenticity hand dekorated with crystals/pearls from CRYSTALIZED - Swarovski Elements".
 5. Choć na pierwszy rzut oka bransoletka może wyglądać przekonująco, warto zwrócić uwagę na kryształy. Kryształy nie są plastikowymi kulkami z przyklejonymi cyrkoniami! - niestety krąży wiele takich produktów. Shamballa z oryginalnymi kryształami Swarovskiego zawiera przeźroczyste kryształy o 34 ścianach, (kolejno):
 •  1 z dziurką na sznurek, ośmiokąt;
 • 8 pięciokątów;
 • 16 sześciokątów (2 rzędy po 8 ścianek);
 • 8 pięciokątów;
 • 1 z dziurką na sznurek, ośmiokąt.


Myślę, że teraz żadna z Was nie da już się nabrać.

Swoją drogą, próbowałyście już makramy? Choć na początku wydawała mi się nieco skomplikowana, to już przy pierwszym podejściu udało mi się "wypleść" bransoletkę :)


This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.