Symbolika bransoletkowych zawieszek

Bransoletka - mały, prosty dodatek po który chętnie sięgamy. Bransoletki nosi się często nie pojedynczo, a w zestawie. Dotyczy to w szczególności bransoletek z zawieszkami, wykonanych z kolorowych rzemyków.

Te małe, niepozorne świecidełka często posiadają symbolikę, której nie jesteśmy świadome. Stąd dzisiejszy post.


1. Infinity
Odwrócona ósemka jest symbolem nieskończoności - ostatnio jest ona trendem wśród bransoletek. Jej znaczenie może być dwojakie. Po pierwsze - nieskończona miłość, po drugie - nieskończone życie, a dokładnie zadeklarowanie przekazania swoich narządów po śmierci.


2. Zawieszka z pawim piórem
Z uwagi na charakter pawia, a dokładnie jego czujność i zdolność wyczuwania zagrożenia, sądzi się, że ptak ten może przewidywać śmierć. Przyjęło się, że pawie pióro przynosi nieszczęście, pecha (przestrzegają tego aktorzy). Jednym słowem pawich piór nie polecam osobom przesądnym.


3. Salamandra
Salamandrę Plamistą wszyscy pamiętamy z lekcji biologii. Bardzo często pojawia się ona wśród topowych zawieszek. Salamandra symbolizuje przetrwanie oraz odwagę.


4. Waga
Symbolizuje sprawiedliwość, umiarkowanie, równość.


5.Delfin
Nie wiem czy wiecie, ale delfin zapewnia sukces, powodzenie a także pobudza nasze zdolności do jasnowidzenia. Do tej pory nie miałam nigdy w swojej biżuterii delfina, więc nie mogę Wam powiedzieć, czy to działa, nie mniej jednak warto spróbować.


6. Skarabeusz
Znany przede wszystkim ze starożytnych egipskich opowieści, przynosi szczęście oraz pomyślność.
This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.