Fenomen musli

Musli jest niezbędnym elementem zdrowego trybu życia. Połączenie zbóż i owoców cieszy się ogromną popularnością w różnych częściach świata. W niektórych krajach musli je się na kolację np. w Szwajcarii - czyli w kraju skąd pochodzą.

Musli jest już z nami od dawna, gdyż już na przełomie XIX/XX wieku, szwajcarski doktor Bircher-Benner zainteresował się właściwościami posiłku, spożywanego przez alpejskich pasterzy.
Po latach badań potwierdzono, iż musli ma wpływ na naszą kondycję, przez co zdobyło ono bardzo dużą popularność w różnych zakątkach świata.

Musli trafia w różne gusta, gdyż do wyboru mamy wiele apetycznych mieszanek. Wśród samych zbóż możemy znaleźć płatki owsiane, kukurydziane, pszenne, żytnie. Najczęściej występują one w duecie z suszonymi owocami, orzechami, otrębami czy pestkami dyni, słonecznika. Musli jest doskonałym sprzymierzeńcem zbilansowanej diety. Zawiera wiele witamin i błonnika, dlatego warto sięgać po nie regularnie.

Apetyczne mieszanki możemy kupić gotowe lub pokusić się o ich samodzielne przygotowanie. Drogocenna mieszanka ma pewnie swoich zwolenników wśród Was, dlatego już wkrótce na blogu pojawi się konkurs, którego tematem przewodnim będzie "musli".

This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.