Chantelle Winnie i bielactwo bez barier


Chantelle Winnie
Za sprawą Chantelle Winnie zrobiło się głośno i to nie z powodu skandalu. Czarnoskóra modelka mimo choroby, chętnie bierze udział w różnych kampaniach reklamowych. 
Choć bielactwo mogłoby się wydawać nie lada problemem w tej branży, nic bardziej mylnego.


Desigual
Wiele osób uważa, iż Chantelle "wykorzystała" swoją chorobę do tego aby szybko zaistnieć w mediach i stać się charakterystyczną osobą. 

Ja jednak uważam, iż udowodniła ona, że zawsze warto sięgać po marzenia, nawet gdy spełnienie ich może wydawać się bardzo trudne.

Jest ona dowodem na to, iż bielactwa nie należy się wstydzić i nie warto mieć kompleksy z tego powodu.
Bielactwo może być nabyte bądź wrodzone. Albinizm opiera się na zachwianiu produkcji melaniny. Na skórze dochodzi do depigmentacji, zmianom koloru mogą ulegać także włosy, oczy. 

Szczególnie przy bielactwie wrodzonym plamy bielacze powiększają się, zajmując coraz większy obszar ciała. Skóra albinosów jest szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego bardzo często borykają się oni z pęcherzami, rumieniami. 

Desigual
Bielactwo występuje obecnie u około 1-2% populacji. Z uwagę na swoją rzadkość, często wzbudza zakłopotanie, zaciekawienie.

Albinosi mają jasnoniebieskie oczy, jeśli ich organizm zdąży wyprodukować odpowiednią ilość melaniny, w przeciwnym razie ich oczy są prawie przeźroczyste, co może dawać złudzenie różowego bądź czerwonego koloru, ze względu na przebijającą się barwę naczyń krwionośnych.


Albinizm nie jest już dla nas taką zagadką jak kilka wieków temu. Chantelle pokazuje, że nie jest ono żadną barierą, Oto zdjęcia modelki z ostatniej kampanii dla marki Desigual.


Chantelle

Natural


This blog is created for your interest and in our interest as well as a website and social media sharing info Interest and Other Entertainment.